تبلیغات
:: Barge-Sabz :: - میلاد مبارک

وبلاگ من

صفحه اصلی

ایمیل من

 

برگ سبز را به صفحه علاقمندیهایتان اضافه کنید          برگ سبز رو صفحه خانگی خود کنید


نویسنده

كمیل(110)


موضوعات

دلستان(49)
طنزستان(2)
عمومستان(58)
اسطورستان(2)


صفحات


مطالب پیشین

بازخوانی

محالات

کز هر چه در خیال من آمد ، نکوتری ..

بهار 93

دروغگو دشمن خداست

سکوت چه زیباست

جای ملال

جستجودوستان


فهیمه
نیــکاح
دختر بابا
قطعه 26
مهمونــی
هنرکده ژینا
علی نــادری
هنر تزئینات؛ الهه
کودکی که خدا را می‌دید
ببین مهسا چقدر تنهاست
:: پــــوروا - قلب مازندران ::


آمار وبلاگ ..

بازدیدهای امروز :
بازدیدهای دیروز :
کل بازدیدها : :
برگ سبز :من در کلوپمیلاد مبارک   ( عمومستان , )

 

از کوچه که مى‌گذرم بوى خوش یاس همسایه‌مان مى‌خورد به مشامم و من لذت مى‌برم. سرمست مى‌‌شوم. حس شاعرانه مى‌گیرم و دل به دریا مى‌زنم ‌که شعر بگویم. اما این بوى خوش کجا و بوى خوش انتظار کجا؟ این بوى خوش، یک بوى زمینى است آن بوى خوش، یک بوى آسمانی. این رفتنى است و آن ماندنی.
مى‌روم سر خیابان و توى چهارراه پررفت و آمد محله‌‌مان مى‌ایستم. همه یک جورى کسل و ناراحت هستند. شاید به این خاطر که جمعه دارد تمام مى‌شود و فردا؛ یعنى شنبه باید بروند سر کارهایشان و یک هفته کار کنند. خب این خودش خسته کننده است. اما نه،‌ ناراحتى اینها به خاطر چیز دیگرى است؛ یعنى همه آنها ناراحت هستند که این جمعه هم تمام شد ولى او نیامد؛ همان که یک روز خواهد آمد و جهان و مردمانش را از این همه ظلم و ستم نجات خواهد داد.
نگاهى به آسمان مى‌اندازم. غروب است و آسمان دارد تاریک مى‌شود . یادم مى‌آید که به خاطر تاریک شدن هوا، دل منتظران آمدن او هم گرفته مى‌شود. آخر یک جمعه دیگر گذشت، اما او نیامد.
بعد بر مى‌‌گردم و خوب به اطرافم نگاه مى‌کنم همه ناراحت و دلگیر هستند. بعضى ها هم گهگاهى چند قطره اشک سر مى‌خورد روى گونه‌هایشان.
در نظرم صداى تیک تاک ثانیه‌ها مى‌آید. سپس این صداى موذن است که از گلدسته‌هاى مسجد محله‌مان مى‌ریزد توى همه جا. بوى خوشى را حس مى‌کنم. مى‌دانم همه هم مثل من هستند: این بوى خوش، بوى آمدن اوست که دیر یا زود مى‌آید و مهربانى و محبت را به همگان هدیه مى‌دهد.
آستین‌هایم را بالا مى‌زنم و با ذوقى پاک و کودکانه به سوى مسجد محله‌مان مى‌روم تا همراه نماز خود براى سلامتى و زودتر آمدن او دعا کنم!

-

یه تشکر هم به بلال بدهکارم بابت درج شکلک توو قسمت کامنتینگ وبلاگ!

دست داش بلال بی بلا .. ایشالا بری کربلا !!!

برگ سبزی از کمیل :  
جمعه هفدهم شهریور 1385  ، ساعت 13:09